Статуята на Маргарет Тачър, издигната в родния ѝ град, беше залята с червена боя две седмици след като мъж беше глобен за хвърляне на яйца по нея, съобщи в. „Индипендънт“.
Още: Хотели и ресторанти в Гърция масово крадат ток
Още: Тръмп: Хиляди украински военни са обкръжени в Курск, помолих Путин да ги пощади!
Today, the Margaret Thatcher statue in Grantham, England was vandalised with red paint. A hammer and sickle was also spray painted underneath 🚩☭ pic.twitter.com/ofTVslbAwT
— Challenge Magazine (@ChallengeYCL) May 29, 2022
Скулптурата на стойност 300 000 паунда в Грантъм е залята с червена боя, а върху оградата, която я защитава, са нарисувани сърп и чук.
Още: Рюте с обрат заради Тръмп: Членството на Украйна в НАТО вече не е на дневен ред (ВИДЕО)
Още: Посолството на Нидерландия в Сърбия предупреди: Очаква се насилие
Полицията на Линкълншир заяви, че оскверняването се разглежда като престъпно увреждане.
Бронзовата статуя на бившата министър-председателка беше поставена на мястото си на хълма Сейнт Питър по-рано този месец въпреки предупрежденията, че ще бъде "замеряна с яйца" и ще предизвика освирквания от преминаващите шофьори.
Още: Папата уреди модерно осветление за базиликата "Свети Петър" (СНИМКА)
Още: Парламентът на Сърбия под ключ заради протеста в Белград
Тя е поставена на постамент с височина 3 метра и е наблюдавана от видеонаблюдение, за да се сведе до минимум рискът от вандализъм.
Бившата министър-председателка е родена в Грантъм през 1925 г. и умира през април 2013 г. на 87-годишна възраст. Единственият предишен неин паметник в града беше паметна плоча на ъгъла на Норт Парад и Броуд Стрийт, която отбелязваше мястото, където е родена.
Още: Не е Украйна, не е и САЩ: Русия има нов враг номер едно
Още: Нови палежи днес на автомобили Tesla в Берлин
ОЩЕ: 4,3 милиона евро за погребението на Маргарет Тачър