За втора поредна година властите в Памплона отмениха най-известния испански фестивал „Сан Фермин”, съобщи ръководителят на област Навара.
Още: Един час ВИДЕО с жалби към Путин за руската армия: Къде изчезнаха мъжете и братята ни?
Фестивалът „Сан Фермин”, който обикновено се провежда през юли,"няма да бъде възможен" тази година, заяви пред икономически форум Мария Чивите.Тя подчерта, че не желае да създава очаквания, които няма да бъде възможно да се осъществят.
Най-известният испански фестивал, по време на който се провеждат надбягвания с бикове по улиците на Памплона, е отменен за втора поредна година заради пандемията, съобщи АФП.
Говорител на общината е заявил за агенцията, че регионалното правителство на Навара трябва официално да отмени събитието, което се провежда всяка година от 6 до 14 юли, но към момента „това решение не е взето“.
Още: В опит да умилостиви Тръмп: Стармър с предложение към американските технологични компании
Още: Украйна атакува Ростовска и Курска област, Москва отвърна с удари по Одеса и Харков (ВИДЕО)
Последният път, когато Памплона не празнува фестивала две поредни години, е по време на гражданската война в Испания 1936-39 г.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 02.04.25 - Възможни ли са избори в Украйна през лятото?
Още: След ужасът в Кочани: Скопие наложи забрана за използването на пиротехника на закрито