За 4 месеца Мадрид е отстранил от длъжност 260 каталунски политици

21 март 2018, 15:26 часа • 596 | прочитания

Испанските власти са отстранили от длъжност 260 служители на женералитета (правителството) на Каталуния след активирането на член 155 от конституцията през октомври м.г., обяви в долната камара на парламента зам.-министър председателката и министър на териториалното управление Сорая Саенс де Сантамария.

Още: Украйна атакува Ростовска и Курска област, Москва отвърна с удари по Одеса (ВИДЕО)

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 02.04.25 - Възможни ли са избори в Украйна през лятото?

Въвеждането на пряко управление в автономната област позволи ограничаване на самоуправлението на региона с цел уреждане на сепаратистката криза.

Последният отстранен е секретарят по информационните въпроси и оказване помощ на гражданите към женералитета Антони Молонс. Миналата седмица гражданската гвардия извърши обиски в кабинета и дома му във връзка с разследването на незаконното отклоняване на средства от държавния бюджет за рекламна кампания в полза на независимостта. Молонс беше задържан и по-късно освободен и предстои да даде показания, предаде БГНЕС.

Вицепремиерът каза още, че целта на кабинета е „отслабване на движението за независимост и засилване на конституционализма”.

Още: След ужасът в Кочани: Скопие наложи забрана за използването на пиротехника на закрито

Още: Издирван от Интерпол на гости в Кремъл: Путин прие Милорад Додик (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес