Германия ще бъде в състояние да предостави по-голямата част от обещаните на Украйна 4 млрд. евро, дори ако бюджетът за 2025 г. не бъде одобрен навреме поради разпадането на управляващата коалиция. Това заявиха неназовани източници от бюджетната комисия на германския парламент пред агенция Ройтерс, предаде БГНЕС.
Още: Гърция ще подкрепи бизнеса на засегнатите от земетресенията острови
Още: Трус с магнитуд 4,8 в Източна Турция
Още: Правителствената криза в Германия се задълбочава, министри се разделиха с постовете си
Трипартийната управляваща коалиция в Германия се разпадна на 6 ноември, след като германският канцлер Олаф Шолц обяви, че е уволнил финансовия министър Кристиан Линднер. Подобен ход вероятно ще тласне страната към предсрочни избори в близко бъдеще, тъй като е малко вероятно Социалдемократическата партия на Шолц да има достатъчно гласове, за да приеме бюджета за следващата година.
Още: Трус в Германия: Шолц е на ръба като канцлер
Още: Сириец нападна с нож минувачи в Австрия, има жертви (СНИМКА)
Средствата за Украйна са предимно бюджетни кредити за поети задължения и могат да бъдат разпределени в рамките на временното управление на бюджета , ако бюджетът не бъде приет. Вероятното забавяне на бюджета означава, че няма да се харчат средства за нови проекти, въпреки че някои разходи, като например увеличената помощ за Украйна, все пак могат да минат.
Още: Тръмп победи и Байдън бърза да дава още оръжие на Украйна (ОБЗОР - ВИДЕО)
Още: Снежна буря в Швеция предизвика невиждани верижни катастрофи (СНИМКИ)
Още: Юлия Навалная: Алексей продължава да обединява и след смъртта си