Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Втори неофициален сигнал: Кандидатът на социалистите е на преден план да поеме ЕК

30 юни 2019, 22:43 часа • 2713 прочитания

Последната информация от срещата на лидерите в Брюксел за избор на нов председател на Европейската комисия е, че най-вероятно за този пост най-голяма подкрепа ще получи Франс Тимерманс, съобщи БНР, цитирано от БГНЕС.

Още: Гърция ще подкрепи бизнеса на засегнатите от земетресенията острови

Още: Трус с магнитуд 4,8 в Източна Турция

Според източници на националното радио, Манфред Вебер, кандидатът на ЕНП за тази позиция, ще получи поста на председател на Европейския парламент. Решението не е окончателно, тъй като все още няма официално потвърдена информация за резултатите от срещата. Световни медии информираха, че преговорите ще продължат и утре.

По-рано днес, преди самата среща, германският канцлер Ангела Меркел заяви, че изборът за ключовите постове в ЕС "никак няма да е лесен". Тя предупреди че натискът в последния момент за заемане на най-високите длъжности в ЕС ще бъде предизвикателство, предвид разделението между държавите-членки.

"Заради начинът, по който са поставени нещата, консултациите няма да бъдат много прости, меко казано", заяви Меркел, най-влиятелният политически лидер в блока, при пристигането си за преговорите между 28-те държавни и правителствени ръководители в Брюксел.

Още: "Без храна, вода и не ни пускат до тоалетна": Полша задържа с часове самолет с 236 руснаци на борда (СНИМКИ)

Още: Сириец нападна с нож минувачи в Австрия, има жертви (СНИМКА)

Същевременно българският премиер Бойко Борисов застана зад Манфред Вебер - така, както и преди седмица. Но шансовете на Вебер постепенно стават все по-малки, след като се появи информация, че и на срещата на Г-20 европейските лидери са тръгнали в посока, която не е в полза на Вебер.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес