Числеността на руските военни в Авдеевка е 10 пъти по-голяма от тази на украинските защитници. Положението е изключително тежко, признават украински бойци.
Още: Папа Франциск е в критично състояние, наложило се е кръвопреливане (СНИМКА)
Още: Във Франция: Загинал и тежко ранени полицаи след атака с нож на протест в защита на Конго (ВИДЕО)
"Ситуацията в Авдеевка е много тежка, има много пехотни атаки по нашите позиции, артилерийският обстрел не спира, вражеската авиация непрекъснато работи. Врагът непрекъснато вкарва нови и нови резерви, които се хвърлят напред, ние опитваме да се държим, но е много трудно. Съотношението на силите е 1 към 10. Трудно е да се закрепим на нови позиции, всичко е унищожено от артилерията. Удържаме отбраната с отчаяна смелост и се впиваме във всеки метър земя". Това пише в телеграм канала "Разузнавач Куба +" на войник от специалните части с позивна "Куба", който добавя, че цитира свой побратим, сражаващ се именно в Авдеевка.
ОЩЕ: Украйна: Изтегляме се частично на по-добри позиции в Авдеевка (ВИДЕО)
Още: Урсула фон дер Лайен е възмутена от нападението срещу представителството на ЕК в София
Още: Без Европа като миротворец в Украйна - друг вариант за чужди войници
Друг военен пише в своя канал, че руснаците са докарали на позициите миньори, които да копаят окопи като не е известно дали те го правят за пари и по принуда. "Но копаят като къртици", добавя той.
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: В Австрия подготвят коалиционно правителство
Още: НАТО планира да изгради мрежа от тръбопроводи за бърза доставка на реактивно гориво
Пак той критикува украинското командване заради избраната тактика:
"Все още не съм чул за изтегляне от цяла Авдеевка, може би само от най-рисковия район. Силите са несравними. Да се състезаваш с такъв противник във фронтални атаки, както по времето на Римската империя - не е много добра идея. Надявах се на добър тактически ход от нашето командване, но не се получи.
Не съм "военен експерт", много време се борих за такава "позиция", така че ще замълча, има кой да го направи в армията."
Още: Сириец на 19 години е заподозреният за нападението в Берлин
Още: Папа Франциск няма да води неделната служба за втора поредна седмица
Въпреки че 3-та отделна десантно-щурмова бригада потвърди на 15 февруари, че спешно е преместена за подсилване на украинските войски в Авдеевка заради критичната ситуация: Трета щурмова бригада потвърди: В Авдеевка сме, нанесохме критични загуби на руските сили (ВИДЕО), от самата бригада казаха, че им се налага да "воюват на 360 градуса" и че боевете там са истински ад.
Същевременно анализатори като Роман Свитан смятат, че проблемът за украинците е по-скоро в липсата на достатъчно боеприпаси отколкото дори в числеността на военните при Авдеевка.