Британските депутати може да гласуват ревизираната сделка за Brexit още през следващата седмица, докато преговорният екип на страната в Брюксел се бори да постигне споразумение за напускане, което да предотврати евентуално хаотично излизане от Европейския съюз, пише Reuters.
Още: Украйна с мощен отговор за Кривой Рог: Руски заводи в пламъци след атака с дронове (ВИДЕО)
Ако премиерът Тереза Мей не успее да постигне споразумение за Brexit, одобрено от британския парламент, тя ще трябва да реши дали да отложи напускането, или да хвърли петата по големина икономика в света в хаос, напускайки без сделка на 29 март.
Попитан какво ще стане следващата седмица, финансовият министър Филип Хамънд отговори: „Може да има възможност, да върнем гласуването в Камарата на общините, но това ще зависи от напредъка, който се постигне в следващите няколко дни."
Подобна надежда изрази и министърът на трудна и пенсионната политика Амбъд Ръд, съобщава политическият кореспондент на BBC Бен Райт.
Още: След бруталната атака на Путин: 9 деца загинаха, а 12 са ранени в Кривой Рог (СНИМКИ)
Още: Солена глоба грози X на Илон Мъск в Европа
Някога неохотен поддръжник на членството в ЕС, който спечели първо място в политическия хаос след референдума през 2016 г., Мей обеща да даде възможност на депутатите да решат какво да правят с Brexit на 27 февруари, освен ако не успее да постигне сделка.
Тя настоя за "правно обвързващи промени" по време на разговорите с председателя на Европейската комисия Жан-Клод Юнкер в сряда. Мей иска да попречи на споразумението за ирландската граница да обвързва Великобритания безкрайно с правилата на ЕС.
На 15 януари британските депутати отхвърлиха нейната сделка с 432 срещу 202 гласа, най-лошото поражение в съвременната британска парламентарна история, до голяма степен поради специалния статут на ирландската граница, който има за цел да избегне нови бунтове и сблъсъци в Северна Ирландия.
Докато датата за Brexit неумолимо наближава, Великобритания е в най-дълбоката политическа криза от половин век, борейки се как да излезе от ЕС, към когото се присъедини преди почти 50 години.
Още: С цел спиране на миграцията през Беларус: Полша започва информационна кампания в чужбина (ВИДЕО)
Още: Зеленски след новия удар по Кривой рог: Русия иска само война (СНИМКИ, ВИДЕО)
Юнкер е песимистично настроен спрямо шансовете на Великобритания да напусне Европейския съюз със сделка и предупреди, че неспособността да се постигне съгласие за организиран развод ще бъде икономически опустошителна.
"Ако не се стигне до споразумение и не мога да го изключа, това би имало ужасни икономически и социални последици във Великобритания и на континента. Но аз не съм много оптимистично настроен, когато става въпрос за този въпрос", твърди председателят на ЕК.