В Босна задържаха руснак, заподозрян в тероризъм

23 октомври 2017, 18:42 часа • 1377 | прочитания

Полицията на Босна и Херцеговина е задържала руски гражданин, заподозрян във връзки с терористични организации, съобщи Службата за работа с чужденци при министерството по сигурността.

Още: Внушителна цифра: Установиха колко руски военни са изчезнали на фронта в Украйна (ГРАФИКА)

Още: Сеизмолози алармират: Идва много по-силно земетресение откъм Турция

Руснакът е бил задържан в околностите на град Биелина. Според агенция ХИНА става дума за същия човек, който през април се опита да влезе незаконно в Босна. Тогава той беше задържан на летището в Сараево, тъй като Русия го е включила в списъка на лица, издирвани от Интерпол.

Заподозреният бил задържан, но малко след това го освободили, защото „нямало условия” за екстрадицията му в Русия.

Руснакът бил обявен за опасен за Босна, но не напуснал страната. Затова бил задържан отново и в момента е в затвора на имиграционната служба в Сараево. Министерството по сигурността съобщава, че руснакът ще остане там докато не бъде постигнато договореност за депортирането му в Русия.

Още: Изненадващо Зеленски приключва визитата си в ЮАР по-рано от планираното (ВИДЕО)

Още: Кола се вряза в пешеходци (18+ ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес