Агенцията на ООН за образование, ЮНЕСКО, призова в понеделник правителствата да дадат на учителите приоритетен достъп до новите ваксини за COVID-19 и да бъдат третирани като "фронтови" работници, предаде БГНЕС.
Още: Гърция ще подкрепи бизнеса на засегнатите от земетресенията острови
Още: Трус с магнитуд 4,8 в Източна Турция
Призивът дойде, когато Съединените щати - страната, която е най-силно засегната от вируса, стартираха най-голямата кампания за ваксиниране в историята си, като първа получи ваксина медицинска сестра в Ню Йорк.
„Тъй като виждаме положително развитие по отношение на ваксинацията, ние вярваме, че учителите и помощният персонал в образованието трябва да се разглеждат като приоритетна група“, заяви шефът на ЮНЕСКО Одри Азулай в съвместно видеопослание с ръководителя на Международната организация на учителите (EI) Дейвид Едуардс .
Азулай и Едуардс казаха, че когато училища и други учебни заведения бяха затворени, за да се предотврати разпространението на вируса, "учителите и помощният персонал останаха на първа линия". Докато часовете се преместваха онлайн, те „преоткриха начина, по който преподаваме, учим се“, казаха те и добавиха, че когато училищата се отвориха отново, учителите се върнаха „смело“ в класната стая.
Още: Сириец нападна с нож минувачи в Австрия, има жертви (СНИМКА)
Подчертавайки, че училищата са "незаменими", базираната в Париж ЮНЕСКО и базираната в Брюксел EI призоваха учителите да бъдат сред първите на опашка, които ще бъдат ваксинирани,
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Снежна буря в Швеция предизвика невиждани верижни катастрофи (СНИМКИ)
Още: Юлия Навалная: Алексей продължава да обединява и след смъртта си
САЩ се стремят да имунизират 20 милиона души до края на 2020 г. Те стартираха програмата след издаване на спешно одобрение за ваксината на Pfizer-BioNTech, която вече се използва във Великобритания.