Училища в Лондон забраниха използването на смартфони

07 юни 2024, 09:38 часа • 716 | прочитания

Група лондонски училища обявиха, че в тях вече няма да се използват смартфони в знак на нарастващата обществена загриженост въздействието върху децата, свързано с телефоните, съобщи "Гардиън".

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 16.04.25 - Украйна удари руската бригада, обстреляла Суми

Още: Причините са неясни: Почти цяло село не говори и не чува

Нова политика

ОЩЕ: Без мобилни телефони в гимназиите в Гърция

Директорите на 17 от 20-те държавни средни училища в Саутерк, Южен Лондон, предприеха колективни действия, за да откажат учениците си от смартфоните, надявайки се да се справят и с недостатъците на използването им извън училищните врати.

Останалите три държавни училища в района работят по въвеждането на тази политика.

Още: ЕС блокира Сърбия за членство, ако Вучич кацне при Путин на 9 май

Още: Тичал гол, метнал се върху камион, хванали го: Диво шоу с надрусан по магистрала (ВИДЕО)

Училищата също така ще помогнат на семействата и учениците да разберат добре документираните отрицателни страни на използването на смартфони и социални мрежи сред младите хора. Сред тях са проблеми, свързани с психичното здраве, пристрастяване към времето, прекарано пред екрана, въздействие върху съня и вниманието, достъп до неподходящо и графично съдържание и повишен риск от кражби и грабежи.

ОЩЕ: Училище в Ловешко забрани мобилните телефони

Неотдавнашен доклад на образователната комисия на Камарата на общините установи, че удълженото време пред екрана става все по-нормално за малки деца и тийнейджъри, с 52% увеличение на времето пред екрана на децата между 2020 г. и 2022 г.

Според доклада близо 25% от децата и младите хора използват своите смартфони по начин, който съответства на поведенческа зависимост.

Още: Украйна обяви: Ударихме руска бригада, избила десетки хора в Суми (ВИДЕО)

Още: Езикът на агресора отстъпва: Путин успя да откаже украинците от руския

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес