На заведенията за обществено хранене е наредено да забранят популярни фрази, тъй като те насърчават хората с проблеми с алкохола да се напиват.
Още: Рим обмисля нов план за мигрантските центрове в Албания
Според Международния алианс за отговорно пиене (МАОП) трябва да се избягват изрази като "пак същото ли?" и "това двойно ли ?", за да се ограничи пиенето.
Тези съвети са част от ръководствата за обучение на работещите в барове, кръчми и ресторанти, съобщи „The Sun”.
Онлайн курсовете, които са безплатни за всички служители, имат за цел да спрат персонала да използва език, който подтиква хората да пият повече.
Още: Румънският президент Клаус Йоханис подаде оставка
Те също така насърчават служителите да избягват да пренебрегват хората, които избират варианти с ниско съдържание на алкохол или без алкохол.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Арестуваха косовски министър за нападение над кандидат-депутатка
Още: Зад кулисите на новия европейски план - масово конфискуване на корабите от руския "сенчест флот"
На обучаващите се, които използват ръководството, се казва: "Избягвайте да използвате презумптивен език: той може да накара клиентите да се чувстват притиснати да пият. Например, не казвайте "пак същото?", а "какво бихте искали този път?". Не казвайте "Искате ли голяма?". Вместо това кажете "Искате малка или голяма мярка?".
МАОП е организация с нестопанска цел, посветена на намаляването на вредното пиене и се подкрепя от най-големите производители на алкохол, сред които Heineken, Diageo, AB InBev, Beam Suntory, Pernod Ricard и Brown-Forman.
Хенри Ашуърт - президент и главен изпълнителен директор на организацията заяви следното:
Още: Потвърдена е самоличността на стрелеца в шведския обазователен център
Още: Кая Калас се срещна с папата, заради войната в Украйна (СНИМКА)
"Компаниите, членуващи в МАОП, подкрепят усилията на търговците на дребно и на заведенията за хранене и развлечения да накарат персонала си да продава и сервира алкохолни напитки отговорно, за да се предотврати продажбата и сервирането на непълнолетни или употребили големи количества алкохол лица. За тази цел с гордост представяме най-новите си ресурси, които могат да се използват, за да се даде на персонала увереността да откаже продажбата и обслужването, когато е необходимо“, предава БГНЕС.
"Заедно можем да помогнем да се гарантира, че положителният спад на вредното пиене, наблюдаван в много части на света, ще продължи да се разпространява, създавайки дълготрайни промени в общностите по целия свят“, се казва още в изявлението на Ашуърт.
ОЩЕ: Лекар разкри за колко време черният дроб се възстановява след отказ на алкохола