Сърбия въвежда по-високи пътни такси

10 юли 2024, 07:28 часа • 593 | прочитания

От днес цената на пътната такса в Сърбия е по-висока с 10 процента, предаде БНТ. 

Още: Официален отговор от Русия: Ще отиде ли Путин на погребението на папа Франциск

Още: Русия де факто си поиска част от още една украинска област

Още: Вдигат пътните такси в Сърбия

Увеличението е драстично 

Цената на пътната такса от столицата Белград до Шид ще струва 500 динара (8,35 лв.) вместо досегашните 450 динара (7,51 лв.). Таксата от Обреновац до Прелине също се повишава с 50 динара – вместо 510 динара ще бъде 560. Пътят от Белград до Суботица се оскъпява със 70 динара и ще струва 800 (13,36 лв.) вместо 730 динара (12,19 лв.).

Новата цена на пътната такса от Белград до Ниш вече е 1130 динара, което означава, че се увеличава със 110 динара. От Белград до Димитровград (Цариброд) цената се вдига със 160 динара и вместо 1510 динара (25,22 лв.), шофьорите ще плащат 1670 динара (27,89 лв.).

Още: Вече може да бъде разкрито: Папа Франциск помогнал тайно на украинската армия с лични средства

Още: Наследникът: Руски телеграм-канал публикува кадри със сина на Путин (СНИМКИ)

Защо се налага увеличението?

С по 50 динара ще поскъпнат и пътните такси от Белград до Баточице, като новата цена е 500 динара. От Белград до Върбаса ще се плащат 470 динара, вместо 420 динара.

В решението за размера на таксите за използване на обществените пътища, прието от държавната компания "Путеви Сърбие", се посочва, че плащането на пътната такса чрез електронните устройства осигурява намаление от 10 процента за всички физически и юридически лица, собственици на моторно превозно средство със стандарт ЕВРО 6.

Намалението ще се прилага след 30 дни от деня на публикуването на решението заради необходимите технически настройки на системата за плащане на пътни такси.

Кола за бракуване.

Още: Тръмп с обновен план за Украйна - допуска гаранции за сигурност и отделна мироопазваща мисия (ОБЗОР - ВИДЕО)

Още: Разкриха финансовото състояние на папа Франциск след смъртта му

Още: По-скъпи такси за сръбските магистрали

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Антон Иванов
Антон Иванов Отговорен редактор
Новините днес