Столтенберг: Подкрепата за съюзниците е отговор срещу дезинформацията

15 април 2020, 21:15 часа • 2241 | прочитания

На днешната среща на министрите на отбраната на НАТО генералният секретар на алианса Йенс Столтенберг засегна въпроса за фалшивите новини, разпространяващи се на Балканите, особено за коронавируса, съобщи МИА.

Още: Украйна атакува Ростовска и Курска област, Москва отвърна с удари по Одеса (ВИДЕО)

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 02.04.25 - Възможни ли са избори в Украйна през лятото?

„Страните от Западните Балкани получиха подкрепа от съюзниците от НАТО, особено Северна Македония, за чийто министър това беше първата министерска среща в областта на отбраната като пълноправен член и министър Шекеринска изброи колко съюзници от НАТО са дали конкретна подкрепа, като Холандия, САЩ, Чехия, Норвегия и други“, заяви генералният секретар на НАТО.

Той посочи, че страните съюзнички на НАТО в региона, са обект на дезинформация от чуждестранни източници, предимно по отношение на това колко помощ получават от алианса, но и от ЕС.

Столтенберг каза, че е най-добре да се отговори на този вид пропаганда с конкретни актове на подкрепа, а не с реторика.

Още: След ужасът в Кочани: Скопие наложи забрана за използването на пиротехника на закрито

Още: Издирван от Интерпол на гости в Кремъл: Путин прие Милорад Додик (ВИДЕО)

Той припомни, че Северна Македония, освен всичко друго, е снабдена с медицинско оборудване, полеви болници и финансова подкрепа за борба с пандемията.

"Като съюзници в НАТО, най-добрият опит да отговорим на дезинформацията, е чрез конкретна подкрепа и чрез нашите действия изпращаме ясно послание, че предоставяме подкрепа на съюзниците", заяви генералният секретар на алианса.

Той обяви, че с главнокомандващия генерал Уолтърс са обсъдили и по-нататъшно увеличаване на подкрепата както за Северна Македония, така и за други страни-членки на НАТО в региона.

Вижте още:

Още: Германия конфискува 40 млн. долара на Русия под формата на петролен танкер

Още: Джей Ди Ванс отива при Мелони за Великден

НА ЖИВО: Последна информация и всичко за коронавируса, 15 април

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес