Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Сепаратистки лидер: В "Азовстал" се укриват още над 1000 украински военни и командирите им

18 май 2022, 19:43 часа • 8799 прочитания

Над 1000 украински войници, включително висши командири, остават в обсадения завод „Азовстал” в Мариупол. Това обяви в сряда проруски сепаратистки лидер, цитиран от БГНЕС. Към момента думите му не могат да бъдат потвърдени от независим източник.

Още: "Алтернатива за Германия": Какво мислят германските фирми

Още: Огнян Минчев: Европа може да е първата жертва на новата доктрина на САЩ

Още: Готви ли се Кремъл да избие обявените за евакуирани бойци от "Азовстал"?

Руското министерство на отбраната съобщи по-рано днес, че 959 украински войници са се предали от понеделник в завода, който се превърна в символ на украинската съпротива срещу руските сили. Говорейки пред репортери в Мариупол, лидерът на отцепилата се Донецка народна република Денис Пушилин каза, че в обширния индустриален комплекс е имало около 2000 бойци и "малко над половината" са останали вътре.

„Командири и високопоставени бойци на „Азов” все още не са излезли“, каза той по време на обиколка за журналисти, организирана от руските военни.

Още: Светът съществува, за да бъде разделен: Тръмп и Путин споделят общ светоглед

Още: Украйна: Има критични ресурси на стойност 350 млрд. долара в окупираната от Русия територия

Следете в реално време ситуацията в Украйна тук.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес