Да бъде построен "Северен поток 2" не означава, че ще бъде пуснат и използван, пише руското издание svpressa.ru в свой материал.
Още: Ал Кайда заплашва със смърт принц Хари, той поиска полицейска защита
Още: След гостуването на Зеленски забраниха да се лети над имението на крал Чарлз III (СНИМКИ)
Участъкът от газопровода вече е построен в изключителната икономическа зона на Германия. Остават 6% в датската икономическа зона. Там ще работи корабът "Фортуна", както и спомагателните съдове "Мурман" и "Балтийски изследовател". Работите могат да започнат на 15 януари. Русия обаче очаква допълнителни проблеми при полагането на останалите общо 140 км тръби (6% от проекта).
През новата 2021 година, газопроводът го очакват не само старите, но и нови трудности. Новите ограничения на САЩ могат да засегнат неговата експлоатация, като създадат сериозни проблеми. Освен съществуващите санкции с очакваните ограничения в отбранителния бюджет за 2021 г., се подготвят още поне три ограничителни законопроекта. Сред тях фигурират санкции за издаване на разрешение за експлоатация и последващо обслужване.
Формулировките в документите все още не са известни, тъй като окончателният текст често се променя. Европейци сега лобират санкциите да засегнат само строителството, което и така е забранено, но намесата е малко вероятна.
Още: Увенча ли се с успех мисията на Мелони да покори с чар Тръмп (СНИМКИ)
Още: Некадърност: Захарова се саморазкри с лъжа за Суми (ВИДЕО)
Изданието svpressa.ru акцентира на появата на трети проблем: как след въвеждането в експлоатация да се натовари "Северен поток 2" на пълна мощност, след като той попада под действието на газовата директива на ЕС.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Зеленски наложи санкции на китайски компании, произвеждащи ракети, на руски артисти и спортисти
Още: НАТО започва укрепване на най-уязвимата точка за нападение от Русия - Сувалския коридор
Още: Норвежка компания отказа да сертифицира "Северен поток 2"
Превод със съкращения: Ганчо Каменарски