Руска авиобомба ОФАБ-250-270 е паднала до поликлиника номер 14 в Петровски район на град Донецк. За щастие тя не се е взривила, но е пореден пример как живеят в окупираните от руснаците украински земи. Руският опозиционен информационен телеграм канал ASTRA редовно съобщава за такива случаи и изчислява, че за около 100 дни тази година в окупираните от руснаците украински земи и в Белгородска област руската военна авиация е изпуснала вече 88 авиационни бомби: Руските авиобомби не спират да валят в Белгородска област заедно с украински подигравки (ВИДЕО)
Още: Нещо изумително става в Швеция
Още: Украйна и САЩ: колко опасна е нерешителността на България
ОФАБ-250-270 е осколочно-фугасна бомба, в случая модернизирана с модул за насочване (УМПК), който я превръща в "умна": Иновацията, която позволи на Русия да наложи въздушно превъзходство в Украйна (ВИДЕО)
"Ако тази бомба беше избухнала, всяка руска медия сега щеше да пише, че Украйна взривява болници", гласи коментар от един от украинските профили в "Х", следящи активно войната в Украйна. За падналата бомба местните информационни източници в Донецк твърдят, че било лъжа - нищо, че има геолокализация и точни координати къде са заснети снимките:
ОЩЕ: Украйна има как да използва най-ефективното руско оръжие във войната
Още: Повече ядрена енергия: това ли е решението за климата
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 06.03.25 - САЩ усилват натиска върху Украйна за мир, Путин празнува
/2. Location of the fallen Russian OFAB-250-270 right next to hospital number 14 in Donetsk
— Special Kherson Cat 🐈🇺🇦 (@bayraktar_1love) June 12, 2024
(47.9437486, 37.5971732) @GeoConfirmed @neonhandrail pic.twitter.com/8KsJrKML7y
Още: Двама българи са загинали в катастрофа в Испания
Още: Група мъже хвърляха камъни по жп гарата в Лариса (СНИМКА)