Русия бомбардира Харков малко след визитата на германския външен министър

11 януари 2023, 01:41 часа • 3743 | прочитания

Украинският град Харков бе бомбардиран от руските сили тази вечер, няколко часа след визитата там на германския външен министър Аналена Бербок, предаде Франс прес. Бербок бе в Харков заедно с украинския си колега Дмитро Кулеба.

Още: Путин обяви най-масовото призоваване на донаборници от 14 години насам

Още: Хърватия след приемането на еврото: Приливът на туристи расте

"Останете в бомбоубежищата. Окупаторите още веднъж бомбардират", предупреди в "Телеграм" Олег Синегубов, регионалният областен управител на Харковска област. Журналист на Франс прес казва, че са чути няколко взрива в града, който бе относително пощаден от руски удари в последно време, предава БТА.

По време на посещението си Бербок обеща на Киев нови доставки на оръжие, както и "зимна помощ" под формата на генератори, трансформатори, гориво и одеяла. "Във всички части на Украйна, от Харков до Херсон и Киев, хората трябва да знаят, че могат да разчитат на нашата солидарност и подкрепа", каза министърът. Берлин планира да предложи на Киев и конкретна помощ за борба с корупцията и за постигане на необходимите стандарти за присъединяване към Европейския съюз, заяви германският външен министър по време на необявеното си посещение в Харков.

Следете развитието на войната в Украйна тук

Още: Обяснено: Защо Черно море е толкова важно за Украйна и Русия?

Още: Проливен дъжд превърна в реки улиците на гръцки остров (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес