Броят на кръчмите в Англия и Уелс е спаднал до най-ниското си ниво в историята, показва анализ. През първата половина на тази година те са под 40 000, което е спад с повече от 7000 отпреди 10 години.
Още: Папа Франциск е в критично състояние, наложило се е кръвопреливане (СНИМКА)
Още: Във Франция: Загинал и тежко ранени полицаи след атака с нож на протест в защита на Конго (ВИДЕО)
От края на декември до края на миналия месец общо 200 кръчми са затворили врати завинаги, съобщиха консултантите по недвижими имоти от Altus Group.
Кръчмите, които от векове заемат централно място в британските общности, са били разрушени или превърнати в жилища и офиси.
Секторът на ресторантьорството претърпя спад в бизнеса поради поредицата от забрани за достъп до кръчми, причинени от коронавируса, и ограниченията, свързани със социалните контакти.
Още: Урсула фон дер Лайен е възмутена от нападението срещу представителството на ЕК в София
Още: Без Европа като миротворец в Украйна - друг вариант за чужди войници
По време на кризата с общественото здраве браншовите организации настояваха пред правителството за по-голяма финансова подкрепа, за да се подкрепят засегнатите предприятия и да се предотврати изпадането на много от тях в криза.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: В Австрия подготвят коалиционно правителство
Още: НАТО планира да изгради мрежа от тръбопроводи за бърза доставка на реактивно гориво
Но при положение, че инфлацията достигна 40-годишен връх, кръчмите бяха изправени пред ново предизвикателство.
"Макар че пъбовете се оказаха забележително устойчиви по време на пандемията, сега те са изправени пред нови насрещни ветрове, борейки се с разходите за правене на бизнес в резултат на нарастващите разходи за енергия, инфлационния натиск и повишаването на данъците", заяви президентът на Altus Group UK Робърт Хейтън, пише БГНЕС.
Отделни проучвания на браншовите организации показват, че само около 37% от предприятията в областта на хотелиерството и ресторантьорството работят на печалба. Като причини за това се посочват нарастващите разходи за енергия, стоки и труд.
Още: Сириец на 19 години е заподозреният за нападението в Берлин
Още: Папа Франциск няма да води неделната служба за втора поредна седмица
ОЩЕ: Коронавирусът по света: Италия е с най-много заразени за денонощие