Путин за смъртта на Пригожин: Край тялото е намерена граната. Но трябваше да го проверят и за наркотици, и алкохол (ВИДЕО)

05 октомври 2023, 20:57 часа • 9145 | прочитания

Край телата на загиналите Евгений Пригожин и спътниците му в злополучния самолет, който се разби на 23 август, са намерени фрагменти от ръчна граната. Това каза руският президент Владимир Путин на сесията на 20-ата годишна среща на Международния дискусионен клуб "Валдай" на 5 октомври.

Още: Гражданска война в Украйна: Защо преговорите в Лондон ще се провалят

Още: Преследването на века: Шофьор на "Лада" с трик, на който и Дейвид Копърфийлд би завидял (ВИДЕО)

Освен това той направи и друго внушение - че според неговото мнение е трябвало Следственият комитет, провел разследването, да изследва останките от телата и за наличие в тях на кокаин и алкохол и изрази съжаление, че това е пропуснато да бъде направено. 

"Ръководителят на Следствения комитет докладва буквално преди дни, че в телата на загиналите са намерени фрагменти от ръчна граната. Външно въздействие върху самолета не е имало - след проведената експертиза на Следствения комитет на Руската федерация това вече е установен факт."

Още: Путин: Исках да се присъединим към НАТО, но те ми отказаха

Още: Турското земетресение е дошло от исторически мощна сеизмична зона

Още: Украйна отново атакува дома на руския модел на дроновете "Шахед" (ВИДЕО)

"За съжаление проверка за наличие на алкохол и наркотични вещества в кръвта на загиналите не е правена, въпреки че знаем, че в компанията в Санкт Петербург при направените проверки от ФСБ бяха намерени не само 10 милиарда кеш, но и 5 кг кокаин. Повтарям, че според мен трябваше и такава експертиза да се направи, но тя не бе направена", казва още Путин.

Още: Норвежки експерт: На самолета на Пригожин не е имало бомба, вероятно е свален от изтребител 

Още: Като на филм: Зеленски се подигра с Китай по всички правила на етикета (ВИДЕО)

Още: Домашно насилие на Великден: Мъж влачи жена си за косата около трапезата

И веднага добавя, че изнася информацията за това след разрешение от ръководителя на Следствения комитет, който му бил заявил, че това вече са доказани факти и данните могат да бъдат публично оповестени. ВИДЕО може да гледате в телеграм канала ВЧК-ОГПУ близък до ФСБ, ТУК.

Също във ВЧК-ОГПУ обаче пуснаха и ВИДЕО с "отговор" от ЧВК Вагнер - за намерения уж кокаин при обиски на имоти на Пригожин, конкретно вилата му. Не било кокаин и доказателство за това е, че не е започнато наказателно дело.

Още: Окончателното мирно предложение на Тръмп: Тежки изисквания към Украйна

Още: Силно земетресение удари Турция, и в България го усетихме

Още: Комично: В Русия поздравиха Путин с рождения му ден, но объркаха портрета му със Степан Бандера (СНИМКИ)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес