Санкциите, наложени на Русия, ще останат „за дълго време“ и следователно местната индустрия трябва да се подготви да произвежда всички критични продукти напълно независимо. Това заяви издирваният от Трибунала в Хага руски президент Владимир Путин във вторник, посещавайки Тулския железопътен машиностроителен завод и говорейки на заседание на Държавния съвет за развитие в условията на санкции.
Още: Авторката на "Хари Потър" се намеси в транссексуален скандал в детската градина
Още: В името на Отца: Гръцката православна църква прави своя цифрова банка
Руската икономика и отделните й отрасли се оказаха в „епицентъра на санкционната блокада“, заяви Путин пред Държавния съвет.
Той допълни, че въпреки че са предприети мерки за бързото заместване на загубените вносни технологии, това не е достатъчно. „Необходими са средносрочни и дългосрочни реформи, насочени към стратегическите цели на суверенното развитие на страната“, каза Путин, цитиран от The Moscow Times.
ОЩЕ: Зеленски: Пожелавам на Путин да прекара остатъка от живота си в мазе с кофа вместо тоалетна (СНИМКИ)
Още: Вучич с нов скандал: Фирмата, дала зелена светлина за гарата в Нови Сад, ще прави АЕЦ в Сърбия
Още: С леко разместване на срещите: Крал Чарлз се върна на работа след кратко болнично лечение
Пред работници от завода в Тула той призна, че Русия е зависима от чуждите доставчици по оношение на резервните части и сервиза на металорежещите машини в заводите и фабриките в цялата страна. „Трябва да вървим към пълна суверенизация“, призова Путин и добави, че Русия трябва да се стреми към 100% собствено производство на всички важни продукти.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Не в гората, а в града: Мечка с две малки нападна мъж в Румъния (ВИДЕО)
Още: Майстори на нелепицата: Руснаците явно са пуснали авиобомба по... гробище в... Русия (ВИДЕО)
Работата с чуждестранните „партньори“, според Путин, е възможна само в случаите, когато самите партньори желаят това. „В най-близко бъдеще трябва да се постигне технологичен суверенитет на Русия“, а „в критичните области – пълен суверенитет“, подчерта той.