Президентите на Русия и на Франция Владимир Путин и Еманюел Макрон обсъдиха днес в телефонен разговор обстановката в Беларус, съобщи ТАСС.
Още: Ал Кайда заплашва със смърт принц Хари, той поиска полицейска защита
Още: След гостуването на Зеленски забраниха да се лети над имението на крал Чарлз III (СНИМКИ)
Двамата лидери декларираха заинтересованост от бързото урегулиране на ситуацията в страната.
Владимир Путин е подчертал, че е недопустима намесата във вътрешните работи на Беларус и оказването на натиск върху управляващите там.
Путин и Макрон са обсъдили също кризата в Либия.
Още: Увенча ли се с успех мисията на Мелони да покори с чар Тръмп (СНИМКИ)
Още: Некадърност: Захарова се саморазкри с лъжа за Суми (ВИДЕО)
БГНЕС припомня, че по-рано днес ситуацията в Беларус беше тема на телефонен разговор между Ангела Меркел и Владимир Путин.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Зеленски наложи санкции на китайски компании, произвеждащи ракети, на руски артисти и спортисти
Още: НАТО започва укрепване на най-уязвимата точка за нападение от Русия - Сувалския коридор
Канцлерът на Германия изрази позицията, че беларуското правителство трябва да се откаже от използването на сила срещу мирни демонстранти, незабавно да освободи политически затворници и да влезе в национален диалог с опозицията и обществото, за да се преодолее кризата.