Президентът на Беларус Александър Лукашенко настоява, че коронавирусът може да бъде преборен с водка и сауни, а според него държавите, които са обявили национална карантина са обзети от "психоза", пише американският таблоид New York Post, като се позовава на информация на The Times.
Още: "Ройтерс": САЩ и Русия чертаят бъдещето на Украйна на тайни срещи
Още: Шолц и Мерц единодушни: Рано е да се мисли за германски военни в Украйна
Лукашенко настоява, че страната му не трябва да обявява мерки за карантина и дори на 28 март взе участие в мач по хокей на лед.
"По-добре да умреш изправен на краката си, отколкото на колене", заяви той, цитирайки мексиканския революционер Емилиано Сапата и нарече спорта "най-доброто лекарство срещу вируса".
"Няма вируси тук, не ги виждам", каза той след мача.
Още: Пак сигнал за повреда на кабел в Балтийско море
Още: Руска нормалност: В детска градина "разминират" мини и "атакуват" със снаряди (СНИМКИ)
Лукашенко разкритикува "психозата", която според него е обзела другите страни и разрушава икономиките им, заяви, че "светът е полудял" и трябва да се бори с вируса с по-прости решения.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Италия проверява Tesla и други производители на електромобили
"Хората трябва не само да си мият ръцете с водка, но и да отровят вируса с нея", смята Лукашенко, според The Times. Президентът също така е посъветвал хората да пият алкохол за борба с вируса, особено след гореща баня или сауна, поне по два или три пъти на ден.
"Когато излезете от банята трябва да измиете не само ръцете си, но и се промиете и от вътре със сто милилитра", съветва Лукашенко, предава агенция Фокус.
Регистрираните случаи на коронавируса в Беларус засега са 100 и няма фатални такива, но много експерти са на мнение, че в страната има много повече заразени.
Още: Украинското разузнаване: Русия се готви да обяви „победа“ във войната до 24 февруари
Още: Русия извъртя номер на Тръмп за Китай с темата "Украйна" (ОБЗОР - ВИДЕО)
Европейските домове за възрастни: В мъглата на COVID-19