Рекорден брой активисти, работещи за опазване на околната среда и използването на ресурси, бяха убити миналата година, сочи доклад на действаща в тази сфера организация, съобщи Би Би Си.
Още: Ал Кайда заплашва със смърт принц Хари, той поиска полицейска защита
Още: След гостуването на Зеленски забраниха да се лети над имението на крал Чарлз III (СНИМКИ)
227 души са убити по света през 2020 г., като рекордният брой е регистриран за втора поредна година, се казва в доклада на Global Witness.
Съобщава се, че почти една трета от убийствата са свързани с експлоатация на ресурси - дърводобив, минно дело, мащабен агробизнес, язовири за водноелектрически централи и друга инфраструктура.
От подписването на Парижкото споразумение за изменението на климата през 2015 г. казва организацията, средно четирима активисти са били убивани всяка седмица.
Още: Увенча ли се с успех мисията на Мелони да покори с чар Тръмп (СНИМКИ)
Още: Некадърност: Захарова се саморазкри с лъжа за Суми (ВИДЕО)
Дърводобивът е индустрията, свързана с най-много убийства - 23 случая - с нападения в Бразилия, Никарагуа, Перу и Филипините.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Зеленски наложи санкции на китайски компании, произвеждащи ракети, на руски артисти и спортисти
Още: НАТО започва укрепване на най-уязвимата точка за нападение от Русия - Сувалския коридор
Коренното население представлява още една трета от случаите. Колумбия имаше най-много регистрирани нападения, като през миналата година бяха убити 65 души.