Папата към руснаци: Потомци сте на велика и просветена империя, не се отказвайте от това наследство (ВИДЕО)

28 август 2023, 13:24 часа • 21081 | прочитания

Папа Франциск проведе онлайн конференция с млади руснаци на Общоруската среща на католическата младеж в Санкт Петербург в базиликата "Света Екатерина Александрийска". На 25 август там се бяха събрали хора от цялата Руска федерация – от Калининград до Владивосток, пише cathmos.ru.

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 28.04.25 - Тръмп заподозря, че Путин го разиграва

Още: Четене по устните: Какво си казаха Тръмп, Зеленски и Макрон във Ватикана (ВИДЕО)

Папата: Вие сте наследници на великата Русия

Във времена, в които руският диктатор Владимир Путин води агресивна война срещу Украйна, папата се обърна към младежите с призив да бъдат горди с миналото на руската империя.

"Никога не забравяйте наследството. Вие сте наследници на великата Русия - великата Русия на светците, на владетелите, на Петър Велики, на Екатерина Велика, на онази велика, просветена империя, страна с велика култура и велика хуманност. Никога не се отказвайте от това наследство, вие сте наследници на великата майка Русия, вървете напред с него", бяха думите на папа Франциск.

"И ви благодаря. Благодаря за съществуването ви, за начина ви на съществуване като руснаци", добави той.

Още: "Да се съюзим със САЩ и да ударим идиотите Европа": Руският наратив - от Лавров до Соловьов (ВИДЕО)

Още: Агенти за "еднократна употреба" и кукловоди в сянка: Избухващи пакети на DHL в Германия, следите водят до Русия

Още: Историческа среща на българския главен мюфтия с папа Франциск (СНИМКИ)

Беларуската опозиционна телевизия NEXTA, която също предаде думите на светия отец в Twitter, коментира, че папата е възхвалил действията на организатори на агресивни войни - Петър I и Екатерина II.

Още: "Европа? За Тръмп тя е населена с Байдъновци"

Още: Рогоносецът Путин наблюдаваше как Зеленски танцуваше с "неговото момиче" Тръмп във Ватикана

Между другото, католиците в Полша, Литва и Беларус три пъти вдигат въстания срещу тази "просветена империя", добавят от NEXTA.

Още: Революция с проблеми? Промените на папа Франциск в църквата

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Димитър Радев
Димитър Радев Отговорен редактор
Новините днес