Папа Франциск отново призова за обмен на военнопленници между Русия и Украйна, съобщиха от информационната служба на Ватикана.
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 25.04.25 - Колко руски военни са изчезнали на фронта?
Още: Украински министър разкри ще има ли сделка за редките минерали тази седмица
Той увери всички участващи страни, че Светият престол остава готов да улесни всички усилия в това отношение, особено за тези, които са сериозно ранени и болни.
„Нека продължим да се молим за мир, в Украйна, в Палестина, в Израел, в Мианмар… нека се молим за мир!“, каза главата на Римокатолическата църква.
Обменът на пленници
Досега Русия и Украйна са извършили над 50 обмена на пленници от началото на войната, включващи няколко хиляди затворници, които и двете страни са освободили.
Още: След като съд блокира решението за анулиране на вота: Бурни реакции в Румъния
Още: Фон дер Лайен: Подготвяме план за прекратяване на вноса на руски изкопаеми горива
Миналия януари украинският президент Володимир Зеленски спомена, че около 3000 украински войници са били освободени след тези споразумения. ОЩЕ: Папата: Стига война, стига атаки, стига насилие (ВИДЕО)
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Бивш военен министър: Руската тактика е по-скоро САЩ да се оттеглят като посредник в Украйна