"Не е нужно украинците да си измислят враг в руската опозиция". Така Юлия Навалная, вдовицата на покойния руски опозиционер Алексей Навални, отговори на украинските активисти, които прекъснаха речта ѝ на събитие в Португалия (Web Summit), предаде руският опозиционен информационен проект ASTRA, който вече е обявен за чуждестранен агент от режима на издирвания от Трибунала в Хага за систематично отвличане на украински деца руски диктатор Владимир Путин.
Още: Един час ВИДЕО с жалби към Путин за руската армия: Къде изчезнаха мъжете и братята ни?
Навалная обясни, че е поканила представител на активистите да се качи на сцената - тя добави, че те я попитали дали подкрепя или е против войната в Украйна.
"Сериозно? Това ли ме питате? Готова съм да го казвам отново и отново. Аз се боря срещу режима на Путин и срещу войната. И смятам, че това са взаимосвързани неща. Съпругът ми Алексей Навални се бори срещу Путин и срещу войната и беше убит в затвора за това. Той използваше всяко съдебно заседание срещу него като трибуна за антивоенна реч, включително заседанието на 24 февруари 2022 г.", написа Навалная в социалните мрежи.
Още: Пуснали сирените: Украински активисти прекъснаха изявление на Юлия Навалная в Португалия (ВИДЕО)
Още: В опит да умилостиви Тръмп: Стармър с предложение към американските технологични компании
Още: Украйна атакува Ростовска и Курска област, Москва отвърна с удари по Одеса и Харков (ВИДЕО)
Иначе тя обяви в отговор на украинската акция, че в Русия много руснаци лежат в затвора дори само защото са харесали "неправилна" публикация в социалните мрежи.
На Web Summit, Навалная трябваше да говори на тема: "Как западните технологични компании често помагат на диктаторите, като сляпо следват безумните репресивни закони, установени от същите тези диктатори". Тя подчерта, че руснаците и украинците имат един и същи враг.
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 02.04.25 - Възможни ли са избори в Украйна през лятото?
Още: След ужасът в Кочани: Скопие наложи забрана за използването на пиротехника на закрито
Още: "Не се предавайте": В Португалия откриха паметник на Алексей Навални (СНИМКИ)
Още: Издирван от Интерпол на гости в Кремъл: Путин прие Милорад Додик (ВИДЕО)
Още: Земетресение разлюля Исландия