Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Мюсюлманско момиче починало от задушаване с хиджаба си

29 октомври 2022, 10:38 часа • 5064 прочитания

Петнадесетгодишната Рувайда Адан почина, след като хиджабът й се оплете в колелата на картинг в увеселителен парк в Лондон и я задушил. Това е станало броени минути, след като тя се е качила на картинга в компания на приятели. Задната част на хиджаба й се размотал, увисна зад нея, след което попаднал под колелата. Тя незабавно бе откарана в болницата, но нараняванията й са били толкова сериозни, че е починала четири дни по-късно.

Още: Във Франция: Загинал и тежко ранени полицаи след атака с нож на протест в защита на Конго (ВИДЕО)

Още: Урсула фон дер Лайен е възмутена от нападението срещу представителството на ЕК в София

Според прокурора Рувейда е трябвало да бъде предупредена, че трябва да свали хиджаба си, тъй като организаторите имат строги правила, според които всички свободни дрехи трябва да бъдат свалени преди началото на състезанието. Този път те не са направили това, пише "Дейли мейл".

Засега съдебното жури е стигнало до заключението, че организаторите не са направили нищо, за да я защитят или да й попречат да шофира, ако не е искала да свали хиджаба. В същото време са установени технически проблеми на автомобила, който не е имал подходяща защита на колелата. Впрочем, инцидентът е станал през август миналата година, а сега тече делото срещу служителите на увеселителния парк.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес