Руското военно министерство отрече твърденията за пробив на отбраната в различни сектори на линията на съприкосновение. Това съобщиха пред журналисти във военното ведомство в четвъртък вечерта.
Още: Ал Кайда заплашва със смърт принц Хари, той поиска полицейска защита
Още: След гостуването на Зеленски забраниха да се лети над имението на крал Чарлз III (СНИМКИ)
„Изявленията, разпространени от отделни канали в Telegram за „пробиви в отбраната“, извършени в различни части на линията на съприкосновение, не отговарят на действителността“, казаха от министерството. Според тях, общата обстановка в района на "специалната военна операция", както Москва нарича войната, е овладяна.
Но макар да твърдят, че всичко е спокойно, в съобщение в Телеграм руското военно министерство признава за 8 украински пехотни атаки и 3 украински операции тип "разузнаване с бой" в различни сектори на фронта. „Участват армейска и щурмова авиация, както и артилерия. Противникът понася значителни загуби в жива сила и техника“, се казва в доклада.
По този начин от военното министерство на Русия потвърдиха факта, че се водят активни бойни действия и има украински удари - нещо, за което по-рано признаха и от ЧВК "Вагнер".
Още: Увенча ли се с успех мисията на Мелони да покори с чар Тръмп (СНИМКИ)
Още: Некадърност: Захарова се саморазкри с лъжа за Суми (ВИДЕО)
Още за случващото се в Украйна – четете тук
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Зеленски наложи санкции на китайски компании, произвеждащи ракети, на руски артисти и спортисти
Още: НАТО започва укрепване на най-уязвимата точка за нападение от Русия - Сувалския коридор