Македонският премиер Християн Мицкоски отрече правата на българите в Северна Македония да са нарушавани и заяви, че лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов и президентът Румен Радев нямат право да коментират темата, тъй като България е издала 14 присъди срещу македонската общност докато в Северна Македония нямало нито една срещу българската общност.
Още: Русия бомбардира руснаци, подготвени за евакуация от украинската армия (ВИДЕО)
Още: На косъм от разлив в морето: Проблем с тръбопровод в Гърция
„Нечии човешки права са нарушени? Ако се нарушават правата на човека, кой е Бойко Борисов или Радев, или Християн, или Петко, или Трайко е без значение, трябва ли един политик да оценява дали нечии права са нарушени? Има една институция, наречена Съд по правата на човека в Страсбург, и там пише "14 присъди за македонската общност в България", която дори неправителствена организация няма право да регистрира, и нула за българската общност в Македония“, каза Мицкоски пред МРТ.
Още: Мицкоски с нови обвинения към България
„Имам проблем, защото моите сънародници там дори не могат да организират НПО, да не говорим за Конституцията. Добре, конституцията им (на България) не е такава, добре, дайте на народа поне НПО. И представете си, че цялото това лицемерие кулминира още повече, когато беше предложена новата методология за присъединяване към ЕС. Сред институциите, които са ключови за вземането на решението, бяха Венецианската комисия и Европейският съд по правата на човека“, посочи Мицкоски и добави:
Още: Приднестровието вече има газ, но не руски
Още: Русия унищожи историческа забележителност в Одеса: Ето какво остана от нея (ВИДЕО)
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Македонска партия призова за бойкот на певци от бивша Югославия
„Страна членка на ЕС, страна по Конвенцията за защита на правата на човека, не иска да изпълни това. Откъде мога да получа гаранция, че след шест месеца няма да има ново вето за нещо друго?”
Мицкоски: ЕС е несправедлив към Македония, не приемам диктат за евроинтеграция