Мадрид привика руския посланик за смъртта на Навални

19 февруари 2024, 23:00 часа • 1307 | прочитания

Испанското правителство е привикало руския посланик в Испания след смъртта в затвора на опозиционера Алексей Навални, съобщиха дипломатически източници за АФП. Оттам не уточниха кога е бил извикан руският посланик в Мадрид Юрий Клименко.

Още: Видна беларуска опозиционерка изчезна безследно със 100 хиляди евро, издирват я няколко държави

Още: Новият световен ред се кове в Черно море

Испанският министър на външните работи Хосе Мануел Албарес заяви, че страната му "изисква да бъдат изяснени обстоятелствата" на смъртта на Алексей Навални. Призовката на Мадрид беше обявена няколко часа след две подобни решения на правителствата на Швеция и Германия. На 16 февруари Лондон привика дипломати от руското посолство, припомня БГНЕС.

Още: Близките на Навални няма да имат достъп до тялото му поне още две седмици (ВИДЕО)

На тази дата беше обявено, че 47-годишният Алексей Навални е починал в отдалечен затвор в Арктика, където излежаваше 19-годишна присъда, след като оцеля след инцидент с отравяне през 2020 г., за което обвини Кремъл.

Още: Ванс се нахвърли на Дания: Не сте си свършили работата в Гренландия. Дания: "Долу ръцете от острова" (СНИМКИ, ВИДЕО)

Още: Извършителят на клането в Амстердам се оказа от Донбас (СНИМКА)

Западът единодушно обвини руските власти, които смята за отговорни за смъртта, след три години в затвора, на опонент номер едно на Кремъл, лишавайки вече обезкървената опозиция от нейния лидер месец преди президентските избори. Тези избори трябва отново да затвърдят властта на Владимир Путин след години на репресии срещу всяко несъгласие.

Още: "Български путинисти яростно се опитват да наложат конспиративната теория, че ЦРУ е убило Навални": Оценка на пиар

Още: Тръмп започна да подозира, че Путин го води за носа. Като съпруг, заварил гол мъж в гардероба си

Още: Путин и Тръмп - двама генератори на идеи, които Инквизицията би аплодирала

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес