Лукашенко: "Путин не е загубил ума си, това е сто процента" (ВИДЕО)

17 август 2023, 21:47 часа • 3493 | прочитания

Близки до пресцентъра на Лукашенко, телеграм каналът "Пул Первого" публикуваха фрагменти от негово интервю с проруската журналистка от Украйна Диана Панченко. 

Още: Какво става след смъртта на папата?

Още: Почина папа Франциск

"Да, отделни части на въоръжените сили на Руската федерация пресякоха границата на Украйна, от територията на Беларус. Защо руски войски пресякоха границата между Беларус и Украйна в района на Чернобил - попитайте Зеленски", каза Лукашенко. 

Според него "Украйна никога няма да се държи толкова агресивно спрямо Русия след края на тази война, както беше преди войната." Той добави също, че "Путин не е полудял" и не забелязва "императорско поведение". 

Още: Защото буксува: Нова цел за руската армия в Украйна. Киев се готви да продължи без САЩ

Още: "Тишина и благодат": Т. нар. Великденско примирие в Украйна отвътре (ОБЗОР - ВИДЕО)

Беларуският президент добави още, че Путин ще бъде следващият президент в Русия, тъй като вече няма съперници в държавата. 

И още няколко акцента - че ако Украйна продължава да се бие, ще загуби всичките си територии; че Зеленски върви към предаване на украински земи на Полша, което е неприемливо за Беларус и Русия; че при президентски избори в Украйна няма да спечели Зеленски, а някой военен.

ОЩЕ: Обрат: НАТО се объркали за позицията си Украйна да отстъпи част от териториите си

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Александра Йошева
Александра Йошева Отговорен редактор
Новините днес