Министърът на външните работи на Великобритания Борис Джонсън заяви в ефира на радио LBC, че Лондон няма да изпраща на Русия образец от нервно-паралитичното вещество, с което е отровен бившият двоен агент Сергей Скрипал.
Още: "Ройтерс": САЩ и Русия чертаят бъдещето на Украйна на тайни срещи
Още: Шолц и Мерц единодушни: Рано е да се мисли за германски военни в Украйна
„Външният министър заявява, че Великобритания няма да изпрати образец от нервно-паралитичното вещество в Русия, както бе поискано“, пише в съобщение, публикувано в Twitter страницата на радиостанцията.
The Foreign Secretary says the UK is not going to send a sample of the nerve agent to Russia as requested.
— LBC (@LBC) 15 март 2018 г.
Още: Пак сигнал за повреда на кабел в Балтийско море
Още: Руска нормалност: В детска градина "разминират" мини и "атакуват" със снаряди (СНИМКИ)
По-рано руският външен министър Сергей Лавров заяви, че Москва ще отпрати от Русия британски дипломати в отговор на действията на Лондон. Междувременно Дмитрий Песков, говорител на руския президент Владимир Путин, обяви, че ответните мерки на Русия срещу Великобритания няма да закъснеят.
Вчера (14 март) министър-председателят на Великобритания Тереза Мей обяви, че Великобритания ще изгони 23 дипломати в отговор на покушението над бившия разузнавач Сергей Скрипал и дъщеря му Юлия.
Още: Италия проверява Tesla и други производители на електромобили
Още: Фондация "Българска памет": В Македония ни клеветят