Всъщност, раздялата с алкохола е сред най-честите новогодишни обещания, показват проучвания, цитирани от Нова телевизия. Ако сте мотивирани да го направите сега е вашият шанс, тъй като сме в периода на така наречения „сух януари”. Предизвикателство, което тръгва от Великобритания и призовава да изкараме цял месец без алкохол.
Още: Фицо се уплаши от "преврат" като Майдана в Украйна, спешно затяга мерките
Още: Около 1000 севернокорейски войници вече са загинали в Курск
Още: Сухият януари крие неподозирани ползи за здравето ви
За това апелират и сериозна група френски професори, работещи с хора със зависимости, но инициативата не среща подкрепа от страна на правителството. Според проучване повече от половината французи смятат, че могат да спазят януарското предизвикателство, но в страната то не е официализирано, както на Острова.
Призивът е добре дошъл за много хора, тъй като приливът на енергия, повечето спестени пари в джоба и по-добрия сън в резултат на това да не се „наливаме с алкохол“ се разглежда като основен постулат на трезвеното движение. За сметка на това в световен мащаб се оказа, че през януари въздържането от алкохол довежда до нарастване производството на безалкохолни напитки, като продажбите нарастват поне с 33% всеки първи месец от годината. В Обединеното кралство всяка година поне 8 млн. души участват в „трезвения“ месец януари. Призивът е това да се разпространи в колкото се може повече държави.
Още: Олаф Шолц: Тръмп ще бъде предизвикателство, вече е толкова ясно
Още: Вучич: България и други страни от ЕС работят срещу Сърбия
Самият сър Антъни Хопкинс е отказал алкохола преди 48 години, като всяка година на 1 януари в специален пост в социалните мрежи призовава хората да не пият алкохол – най-доброто решение, според Хопкинс, в живота му.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: КНДР планира да изпрати подкрепления в Русия до два месеца: The New York Times
Още: Зеленски: Западните разузнавания бяха в контакт с Русия през трите години война. Аз съм против това
Годишно в Европа около 300 000 смъртни случаи са причинени в следствие на свръхупотреба на алкохол.