Граничният контрол на границата ни със Словения ще продължи и през по-голямата част на този месец. Това заяви днес италианският министър за връзки с парламента Лука Чириани, цитиран от Ройтерс.
Още: От днес: Българите и всички от ЕС с нов документ във Великобритания
Още: Следващата голяма руска офанзива в Украйна: Спекулации (ОБЗОР - ВИДЕО)
Италия възобнови полицейските проверки на границата си със Словения на 21 октомври за срок от 10 дни, като по този начин ограничи свободното придвижване на хора в Шенгенското пространство.
Още: Италия засилва проверките по границата със Словения заради миграцията
След атаката на палестинското ислямистко движение "Хамас" срещу Израел и атаките във Франция и Белгия, извършени от хора, самопровъзгласили се за ислямистки бойци, Рим заяви, че заплахата от насилие в Европейския съюз е нараснала, предаде БТА.
Още: Силни бури връхлетяха Гърция, затворени са пътищата на Халкидики (ВИДЕА)
Още: Кейт Мидълтън отговори на емоционалните кризи на принц Уилям
Още: Мелони: Италия няма да приема мигранти, спасени от неправителствени организации
"Мярката е удължена за още 20 дни, считано от 31 октомври, като е съгласувана с правителствата на Словения и Хърватия. Срокът на мярката ще зависи от развитието на международната ситуация", поясни Чириани.
Още: Един час ВИДЕО с жалби към Путин за руската армия: Къде изчезнаха мъжете и братята ни?