Германия либерализира пазара на канабис

01 април 2024, 06:11 часа • 1445 | прочитания

Германия либерализира пазара на канабис, декриминализирайки от днес притежанието на малки количества, информира ДПА.

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 28.04.25 - Тръмп заподозря, че Путин го разиграва

Още: Четене по устните: Какво си казаха Тръмп, Зеленски и Макрон във Ватикана (ВИДЕО)

Като втора стъпка, от 1 юли ще бъде разрешено да се създават "канабисни клубове", които да отглеждат канабис за лична употреба на членовете си. 

Легално

Законодателството, важен проект в програмата за реформи на канцлера Олаф Шолц, бе одобрено от долната камара на германския парламент през февруари, a в края на март - и от горната камара.

ОЩЕ: Как медицинският канабис може да помогне на онкологично болни

Още: "Да се съюзим със САЩ и да ударим идиотите Европа": Руският наратив - от Лавров до Соловьов (ВИДЕО)

Още: Агенти за "еднократна употреба" и кукловоди в сянка: Избухващи пакети на DHL в Германия, следите водят до Русия

Легално става придобиването на до 25 грама марихуана дневно или максимум 50 грама месечно за лична употреба чрез регулирани асоциации, както и отглеждане на до три растения у дома. За лица под 21 години количеството е ограничено до 30 грама.

Германски жители на възраст над 18 г. от 1 юли ще могат да се присъединяват към "канабисни клубове" - организации с нестопанска цел с максимум 500 членове. Разходите на клубовете ще бъдат покривани от членски внос, чийто размер ще зависи от количеството марихуана, употребявано от съответния член.

Новият режим прави германското законодателство за канабиса едно от най-либералните в Европа.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес