Не бива да се подценява врагът. Руските сили са успели да предвидят някои направления на движение на Въоръжените сили на Украйна и в тези райони изграждат силна отбрана, която е трудна за пробив. Това каза командващият Сухопътните войски на Въоръжените сили на Украйна генерал Олександър Сирски на 23 юни в интервю за The Guardian.
Още: Украйна атакува Ростовска и Курска област, Москва отвърна с удари по Одеса (ВИДЕО)
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 02.04.25 - Възможни ли са избори в Украйна през лятото?
Въпреки това силната мотивация и доброто обучение на украинските военни са важен фактор и представляват едни от силните страни на Украйна в борбата срещу руската агресия. Друг важен момент за успех, по думите му, е детайлното планиране на операциите и внимателната подготовка за тях.
Според Сирски сега всички искат бърза голяма победа, но това ще отнеме известно време, тъй като всяка страна е концентрирала много ресурси.
ОЩЕ: Киев за удара по Чонгарския мост: Единствено по него се снабдяваше врагът
Още: След ужасът в Кочани: Скопие наложи забрана за използването на пиротехника на закрито
Още: Издирван от Интерпол на гости в Кремъл: Путин прие Милорад Додик (ВИДЕО)
"Основните ни сили все още не са участвали в битките и сега търсим, проучваме слабостите в отбраната на противника. Всичко предстои", каза още Сирски.
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Земетресение разлюля Исландия
Още: Зеленски ще обсъди с няколко държави разполагането на военен контингент в Украйна
Командирът на Сухопътните войски на Украйна изрази благодарност на Великобритания за оказваната подкрепа. Но на журналистически въпрос колко танка Challenger 2 сега имат украинците в резерв, той отговори, че това е „голяма тайна“.