Президентите на Прибалтийските републики - Литва, Латвия, Естония - и на Полша отказаха да участват в съвместна фотосесия на срещата на върха на ООН по въпросите за изменението на климата в Дубай.
Още: Албания казва край на ТикТок, но все още не завинаги
Още: Германската полиция разкри подробности за нападението в Магдебург
Те не пожелаха да си направят обща снимка с беларуския диктатор Александър Лукашенко, който също присъства на събитието. В крайна сметка президентът на страната, верен съюзник на Русия и Владимир Путин, трябваше да се радва само на компанията на диктатора на Зимбабве - Емерсън Мнангагва.
The presidents of the Baltic States and Poland refused to participate in a joint photo session at the UN summit on climate change in Dubai
— NEXTA (@nexta_tv) December 1, 2023
They did not want to take a joint photo with dictator Lukashenka, who is also present at this meeting.
Therefore, Lukashenka has to enjoy… pic.twitter.com/ksbUdmDo9w
Още: 36-годишна дама оглави новото исландско правителство (СНИМКА)
Още: Взривове в търговски центрове в Москва, експлозия и в Санкт Петербург (ВИДЕО)
Още: Африкански президент изумява - обеща на избирателите си място в рая
Какво си казаха Лукашенко и Мнангагва?
Беларуската държавна информационна агенция БелТа дори извади водещ материал за връзките между Минск и африканската страна. Лукашенко е казал на колегата си, че Беларус и Зимбабве постигнали добри резултати и сега основна задача било да не се спира прогресът.
Още: Петролният разлив в Керченския пролив е вече 54 километра (ВИДЕО)
Още: Серия от взривове в завод за барут в Казан след атака с дронове (ВИДЕО)
Още: Лукашенко: Конфликтът в Близкия изток може да разпали нова световна война
Беларуският диктатор загрижен за климата
Освен това Лукашенко произнесе реч по време на събитието в Дубай. "Днес ние, лидерите на държавите по света, говорим за бъдещето на планетата Земя - нашия общ дом. Ние не сме имали и няма да имаме друг дом. Говорим за бъдещето на нашите деца и внуци. За бъдещето на всички, които ще дойдат на този свят след нас. Ние представляваме различни култури, различни ценностни системи, различни цивилизации. Но сме единни пред лицето на глобалното предизвикателство, което самата природа ни е хвърлила", подчерта той, цитиран от БелТа.
Още: Жертвите на нападението срещу коледния базар в Магдебург станаха пет
Още: Печен плъх върху руините на Кремъл: Нека Путин проведе дуела си със Запада в Москва
Президентът заяви, че климатът се променя, а учените правят най-страшни прогнози. "Фактът, че ги чуваме и реагираме, е много прогресивен. Но за да се противодейства ефективно на заплахата, е необходимо честно и открито да се назоват нейните първопричини", каза Лукашенко.
Още: Лукашенко напрегна Путин: Иска компенсации от "Росатом" заради Беларуската АЕЦ