Ердоган и Путин обсъдиха възможностите за износ и на други стоки по т. нар. „зърнен коридор“

11 декември 2022, 15:13 часа • 2204 прочитания

Турският президент Реджеп Тайип Ердоган разговаря днес по телефона с руския си колега Владимир Путин за възможностите за износ и на други хранителни продукти и стоки по т. нар. „зърнен коридор“ през Черно море, предаде Ройтерс, като се позова на съобщение на турското президентство.

Още: Планът "Небесен щит": 120 европейски изтребители могат да защитят небето над Украйна

Още: Кая Калас: Европа има нова инициатива за Украйна - една страна вече няма да може да блокира останалите

По време на телефонния разговор Ердоган и Путин са обсъдили още двустранните отношения, енергетиката и борбата с тероризма, съобщава турското президентство.

По Черноморския хуманитарен коридор са транспортирани над 13 милиона тона зърно, като е възможен и износ на други хранителни продукти, е заявил Ердоган в телефонния разговор, пише БТА.

Турският президент е изразил и „искрената си надежда за скорошно прекратяване на войната между Русия и Украйна".

Още: И тако, и вако: Каква е ролята на Ердоган в преговорите за Украйна и отношенията му с Путин и Тръмп?

Още: Масов бой пред кметството в Белград - полиция и охранители срещу протестиращи (ВИДЕО)

Ердоган е казал още на Путин, че прочистването на границата на страната му със Сирия от терористи на дълбочина поне 30 км е приоритет за Анкара. 

ОЩЕ: Зеленски: С войната се отървахме от корумпираните и руското влияние (ВИДЕО) 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Мартин Стоянов
Мартин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес