Дворецът "Версай“ беше евакуиран за седми път заради бомбена заплаха

22 октомври 2023, 17:20 часа • 1333 | прочитания

Дворецът "Версай" беше евакуиран отново днес заради анонимна заплаха за бомба, съобщи управата на туристическата атракция близо до Париж, цитирана от ДПА.

Още: Киев: Новото американско предложение за редкоземните минерали е твърде нахално

Още: Видна беларуска опозиционерка изчезна безследно със 100 хиляди евро, издирват я няколко държави

Служители по сигурността претърсват помещенията на двореца на френските крале.

Седмо затваряне

Това е седмото затваряне на "Версай" в рамките на осем дни заради бомбени заплахи, отбелязва ДПА. Въпреки че вече бе арестуван един заподозрян, сигналите продължават, като за всички тях до момента бе потвърдено, че са фалшиви, пише БТА.

Още: Франция арестува 16-годишен ученик за бомбена заплаха. Сигнали за бомби в цялата страна

Още: Новият световен ред се кове в Черно море

Още: Ванс се нахвърли на Дания: Не сте си свършили работата в Гренландия. Дания: "Долу ръцете от острова" (СНИМКИ, ВИДЕО)

През последните няколко дни във Франция стотици училища, както и регионални летища, бяха принудени да затворят заради постъпили фалшиви съобщения за поставени взривни устройства. Властите казаха, че много от заплахите са отправени от млади хора.

Случаите се увеличиха след убийството на учител от ислямист в северния град Арас миналата седмица, което шокира страната, посочва ДПА. След него във Франция беше обявена най-висока степен на тревога за опасност от терористични актове.

Още: Извършителят на клането в Амстердам се оказа от Донбас (СНИМКА)

Още: Тръмп започна да подозира, че Путин го води за носа. Като съпруг, заварил гол мъж в гардероба си

Бомбена заплаха във френското училище, в което бе убит учител

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Пламен Иванов
Пламен Иванов Отговорен редактор
Новините днес