Джамбазки пита Еврокомисията защо е премахната Parler

12 януари 2021, 20:25 часа • 2546 | прочитания

Евродепутатът Ангел Джамбазки е отправил официално запитване до Европейската комисия във връзка с премахването от страна на технологичните компании Amazon, Google и Apple на социалната медия Parler.

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 28.04.25 - Тръмп заподозря, че Путин го разиграва

Още: Четене по устните: Какво си казаха Тръмп, Зеленски и Макрон във Ватикана (ВИДЕО)

Това съобщиха от ВМРО.

По предложение на Джамбазки групата на Европейските консерватори и реформисти ще внесе предложение въпросът за забраната на Parler да бъде включен в дневния ред на пленарната сесия на ЕП, която започва на 18 януари в Брюксел.

Джамбазки пита каква е позицията на Европейската комисия относно действията на технологичните гиганти и планира ли регламенти по отношение на социалните медии. Как ЕК ще защити правото на изразяване на европейските граждани, пита още евродепутатът.

Още: "Да се съюзим със САЩ и да ударим идиотите Европа": Руският наратив - от Лавров до Соловьов (ВИДЕО)

Още: Агенти за "еднократна употреба" и кукловоди в сянка: Избухващи пакети на DHL в Германия, следите водят до Русия

Социалната мрежа Parler беше свалена от Google, Amazon и Apple. От компаниите обявиха, че приложението не отговаря на изискванията за модериране на съдържанието.

Джамбазки обаче смята, че става дума за двоен стандарт и посегателство върху свободата на словото.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евелина Гечева
Евелина Гечева Отговорен редактор
Новините днес