Опасността е налице и трябва да си отворим очите. Да отворим очите на всеки гражданин в Европа, че животът, на който се радваме, който искаме да бъде безопасен, може да изчезне, както се е случвало много пъти в историята. Това заяви министър-председателят Николай Денков по време на панела на Мюнхенската конференция по сигурността, посветен на бъдещето на Украйна и трансатлантическата сигурност.
Още: Русия атакува Харков, има пострадали (ВИДЕО)
Още: САЩ възстановяват доставките на ключово за Украйна оръжие (ВИДЕО)
Още: Денков на Мюнхенската конференция: Имаме широка подкрепа за сухопътния Шенген и еврозоната (СНИМКИ)
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 14.03.25 - Какви са сценариите за мир в Украйна?
Още: Португалският президент определи дата за парламентарните избори
Във форума участваха също премиерът на Естония Кая Калас, премиерът на Белгия Александер де Кро, премиерът на Дания Мете Фредериксен, президентът на Чехия Петр Павел и бившият държавен секретар на САЩ Хилари Клинтън.
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Много предвидими, много манипулативни думи: Зеленски за позицията на Путин по примирието (ВИДЕО)
Още: Зеленски: Готов съм да отида с Тръмп на фронтовата линия
Денков изтъкна подкрепата, която България оказва на Украйна. „Бяхме една от първите страни, които изпратиха помощ. Обсъждаме какво още можем да направим с подкрепата и на другите държави“, заяви той. По думите му усещането за необходимостта от спешна подкрепа продължава да бъде все така силно както в първите дни на войната.
Още: Градушка отне човешки живот