Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Български граждани са арестувани в Черна гора за опит за убийство

14 ноември 2024, 11:47 часа • 983 прочитания

Черногорската полиция е арестувала двама български граждани по подозрение в опит за убийство в столицата Подгорица. Престъплението е извършено във вторник, а нападателите са се опитали да напуснат страната малко след това, предаде агенция МИНА, цитирана от БНТ.

Още: Зеленски: Операцията в Курска област ще има тежест в преговорите между Русия и Украйна

Още: Трима души загинали при катастрофа на хеликоптер в Италия (ВИДЕО)

На 12 ноември около 9:50 ч. местно време в полицията е подаден сигнал за физическа саморазправа между няколко лица, а един мъж е ранен и хоспитализиран, се казва в съобщение на полицията.

Две маскирани неизвестни лица са нападнали ранения, като са му нанесли удари с лостове в областта на главата и тялото, се добавя в прессъобщението. „С последвали активности на терен полицията успя в много кратък срок да идентифицира двете лица, които са заподозрени, че са извършили престъплението – българските граждани И.И.Е. (на 42 години) и Д.Я.Е. (на 43).“

Допълва се, че заподозрените са направили опит да напуснат Черна гора през граничния пункт „Кула“ още същия ден. Те обаче са предадени на компетентните власти.

Още: Загиналите в Украйна са три пъти повече от родените през 2024 г.

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 06.02.25 - Мирният план на Тръмп ще бъде представен скоро

Politico: Четириминутен конфуз с Радев в Черна гора

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес