Бундестагът отхвърли предложението на АГ за по-голям контрол по границите на Германия

17 март 2018, 16:45 часа • 1008 | прочитания

Дясната популистка партия „Алтернатива за Германия“ се опита, но не успя да въведе реформа за затягане на германския граничен контрол, предава ДПА.

Още: Тръмп ще ходи в Атина?

Още: Не е за вярване: Руските "Шахед" оставиха Украйна намира за ден (ВИДЕО)

В петък членовете на анти-имигрантската партия призоваха долната камара на парламента да гласува за въвеждането на по-строг и "постоянен" граничен контрол. Членовете на Бундестага обаче отхвърлиха предложението с 544 срещу 84 гласа. Трима бяха въздържалите се.

Целта на АГ бе да принуди консервативните партии - "Християндемократическия" съюз и "Християнсоциалния съюз" (ХДС и ХСС) да заемат публично позиция по въпроса.

"Нито една друга партия в тази камара не следи въпроса за граничната сигурност толкова интензивно, колкото ХСС", каза в защита членът на ХСС Майкъл Куфер и определи проекта на АГ като "наивен и на практика неприложим".

Още: В Северна Македония няма да отбелязват 1 април

Още: Промяна в плана за Украйна: Путин действа по друга линия (ОБЗОР - ВИДЕО)

Припомняме, че през 2016 година предишният лидер на популистите от АГ Фрауке Петри заяви, че на германската полиция трябва да й бъде предоставено правото да стреля по всички мигранти, опитващи се да влязат незаконно в страната.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес