Британският министър на финансите Филип Хамънд предупреди за бъдеща несигурност в инвестирането във Великобритания и въздържаност от страна на бизнеса заради Brexit.
Още: Артилерията на Путин ще замлъкне без севернокорейските снаряди и боеприпаси
Още: Недоволството в Сърбия не спира: Хиляди на протест срещу правителството (ВИДЕО)
„Такава сдържаност е съвсем очевидна и разбираема. Бизнесът и инвеститорите очакват да научат повече за бъдещите британско-европейски отношения”, заяви той в Лондон, предаде БГНЕС.
Неговото изявление идва след проучване на Съюза на британската индустрия, според което 42 на сто от британските фирми смятат, че Brexit ще навреди на техните бизнес планове. Организацията предложи на британското правителство бързо да постигне споразумение за свободна търговия с ЕС.
Хамънд разкрива, че правителството все повече се застъпва за "преходен режим", за да се намалят щетите в сектора, след като Великобритания излезе от Европейския съюз.
Още: „Този ш**ан Al“: Преводаческите умения на външното министерство на Лукашенко (ВИДЕО)
Още: ГУР: Склад за части за дронове в "Шахед" изгоря при "мистериозен пожар"
„Преди пет седмици, тази идея беше определяна от министрите като нова концепция, но в момента почти всички членове на правителството смятат, че трябва да имаме един преходен период”, каза министърът на финансите. Според неговия замисъл, този период би продължил няколко години.
Други политици, като министърът на търговията Лиъм Фокс, по-рано се противопоставиха на всякакъв подобен преход, заявявайки, че Великобритания лесно ще се справи сама и извън ЕС, защото нейните приятели по света "чакат да започнат преговори за търговия”.
Още: Тръмп и Путин продължават да се готвят за "мир в Украйна" (ОБЗОР - ВОЙНА)
Още: Украйна и токът през зимата: Мерките, за да има електричество
Наскоро той каза, че такъв период е все пак необходим, но призова това да продължи „кратко време. Фокс каза, че преходният период ще помогне на Лондон да "прави нови търговски споразумения" със света, каквито в момента не може, защото все още е част от митническия съюз на ЕС.