Премиерът на Чехия Андрей Бабиш ще поиска оставките на министъра на здравеопазването Ян Блатни и на образованието Роберт Плага, предава ТАСС. Информацията е съобщена от вестник „Млада фронта днес” и от телевизия Си Ен Ен Прима Нюз, които се позовават на високопоставени източници.
Още: Украйна атакува Ростовска и Курска област, Москва отвърна с удари по Одеса (ВИДЕО)
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 02.04.25 - Възможни ли са избори в Украйна през лятото?
Според тях, оставката на министрите, чиято работа е критикувана сериозно през последните месеци от Бабиш, ще бъдат обявени в сряда.
За нов министър на здравеопазването ще бъде назначен главният лекар на Факултетната болница в пражкия квартал Виногради Петер Аренбергер.
Президентът на Чехия Милош Земан също изрази недоволство от работата на Ян Блатни и предложи на Бабиш да го уволни. Държавният глава беше недоволен от нежеланието на здравния министър в изключително тежката епидемична ситуация да разреши ваксинирането с препарати срещу коронавирус, които не са регистрирани в Европейския съюз.
Още: След ужасът в Кочани: Скопие наложи забрана за използването на пиротехника на закрито
Още: Издирван от Интерпол на гости в Кремъл: Путин прие Милорад Додик (ВИДЕО)