Атентат в Русия срещу руски писател националист (ВИДЕО и СНИМКА)

06 май 2023, 13:50 часа • 6660 | прочитания

Руският писател националист Захар Прилепин бе ранен при атентат, предаде ТАСС, като се позова на министерството на извънредните ситуации.

Още: Няма да има президентски избори в Украйна при 30-дневно примирие

Още: Какво са знаели тайните служби за произхода на коронавируса: Нови разкрития в Германия

При взривяването на автомобила на Прилепин в град Нижни Новгород е бил убит неговият шофьор, 37-годишният Александър Шубин, съобщи телеграм каналът 112.

Самият Прилепин е тежко ранен, с травми на двата крака, но е в съзнание. Той е транспортиран с хеликоптер в областната болница като предстои лекарите да решат дали да бъде преместен в Москва.

Още: Рязал уши: Финландия осъди руския изверг "Русич" за военни престъпления в Украйна

Още: Украински дронове са поразили газови компресорни станции и склад за ракети в Русия (ВИДЕО)

Захар Прилепин. Източник: Telegram/112

Прилепин е известен пропагандист, подкрепящ сепаратистите в Донбас още от 2014 г. Той активно подкрепяше отприщената от руския диктатор Владимир Путин война в Украйна от първите ѝ дни. През януари беше съобщено, че Прилепин е подписал договор с Росгвардия и че е заминал да воюва в Украйна.

Отговорност за покушението срещу него вече пое партизанското движение Атеш, съобщи "Украинска правда".

Ето и първото видео от мястото на инцидента.

Още: Митата на Тръмп: Какво трябва да знаем ние в Европа и какви са заплахите?

Още: Мирът на Путин с помощ от Тръмп: Над 3 години "специална военна операция" и Русия освободи руския град Суджа (ОБЗОР - ВИДЕО)

Убитият на място шофьор Александър Шубин. Източник: Telegram/112

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес