Арестуваният съпруг на Тихановска може да получи 15 г. затвор

11 март 2021, 16:00 часа • 2372 | прочитания

Намиращият се в ареста съпруг на Светлана Тихановска -  Сергей, може да бъде осъден на 15 години затвор. Това пише в обвинителния акт, публикуван днес от разследващите органи, предаде ДПА.

Още: Белият дом: Тръмп е недоволен и от Путин, и от Зеленски, прости на Уолц (ВИДЕО)

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 01.04.25 - Каква е тайната история на войната в Украйна?

42-годишният дисидент е обвинен в подбуждане към масови безредици и подклаждане на обществена вражда. Правозащитници определиха Тихановски като политически затворник.

Сергей Тихановски бе готов да се изправи срещу дългогодишния лидер Александър Лукашенко на президентските избори на 9 август миналата година, но бе арестуван месеци преди гласуването. Тогава вместо него се кандидатира съпругата му. 

Редица опозиционери в Беларус бяха задържани с месеци, без съд и присъда. Общо повече от 30 000 души бяха задържани в хода на масовите протести в страната.

Още: Путин обяви най-масовото призоваване на донаборници от 14 години насам

Още: Хърватия след приемането на еврото: Приливът на туристи расте

 

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евелина Гечева
Евелина Гечева Отговорен редактор
Новините днес