Анджей Дуда: Времената на Руската империя отминаха завинаги

20 септември 2023, 01:26 часа • 3457 | прочитания

Полският президент Анджей Дуда каза по време на реч пред Общото събрание на ООН, че времената на Руската империя не могат да се върнат. Той бе категоричен, че войната в Украйна трябва да приключи, а не просто да бъде замразена.

Още: Обявиха извънредно положение в Крит, явлението там може да застраши и други части на Гърция

Още: Макрон: Убедих Тръмп, че трябва да сме по-твърди с Путин

Още: Полски министър: При руска инвазия в Полша се е планирало Варшава да предаде 40% от територията си (СНИМКИ)

"Руснаците вярват, че държавите около тях трябва да им се подчиняват. Ние казваме "Не!" Русия вярва, че дните на една империя, която рухна преди повече от 20 години, се завръщат. Че тяхното присъствие отново ще стане реалност за нашия регион. Това няма да се случи. Тези времена отминаха веднъж завинаги", заяви Дуда.

Още: Украйна подаде искове в СТО заради забраните за внос на украинско зърно

Още: Да търпят побои и да им целуват краката - съвети към жените на руските войници (ВИДЕО)

Още: Отмъщение? В Германия убиха писателка, осмиваща руснаците (СНИМКИ)

"Тази брутална война трябва да приключи, а не да се превърне в замразен конфликт. Това може да стане само чрез възстановяване на пълната териториална цялост на Украйна в нейните международно признати граници", каза още той.

Още: Полша заплаши, че ще блокира влизането на Украйна в ЕС

Още: Сривът на тока в Испания: Руска подигравка с хвалба за Украйна, но и реалност защо стана

Още: Кибератака или климатични промени: Какво стои зад спирането на тока в Испания (ВИДЕО И СНИМКИ)

Дуда коментира и нарастващата напрегната ситуация между Полша и Русия. "Би било добре Украйна да помни, че получава помощ от нас и че ние сме транзитна страна за тях", каза полският президент.

Следете развитието на войната в Украйна тук

 

Още: Путин си намери "пушечно месо" за войната и от България

Още: Царят дава, конят му – не: Русия разиграва всички за мира в Украйна (ОБЗОР - ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес