15 станаха жертвите на взрива на пазара в Ереван

16 август 2022, 06:07 часа • 3871 | прочитания

Телата на още две жертви бяха извадени изпод развалините на пазара на едро "Сурмалу" в Ереван, където на 14 август избухна експлозия - в склад за фойерверки. Това съобщи говорителят на министерството на извънредните ситуации Хайк Костанян, предаде БГНЕС.

Още: Белият дом: Тръмп е недоволен и от Путин, и от Зеленски, прости на Уолц (ВИДЕО)

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 01.04.25 - Каква е тайната история на войната в Украйна?

"Спасителите извадиха от руините още две тела на загиналите при експлозията", каза Костанян. 

В хода на спасителните операции Министерството на извънредните ситуации откри телата на 15 души, включително дете.

Труповете на 9 жертви все още не са разпознати. А според последни данни 18 души се смятат за изчезнали, в това число и една рускиня.

Още: Путин обяви най-масовото призоваване на донаборници от 14 години насам

Още: Хърватия след приемането на еврото: Приливът на туристи расте

Издирвателно-спасителните операции продължават. Според министерството от експлозията и последвалия пожар над 60 души са ранени и са хоспитализирани. В момента в медицинските центрове остават 12 души, няма опасност за живота им. 23 души се водят за изчезнали, включително шестима ирански граждани.

ОЩЕ: Мощен взрив в търговски център в Ереван, има загинал и ранени (СНИМКИ и ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес