Украинският вицепремиер Ирина Верешчук се извини на жителите на Мариупол за провалените усилия за евакуация от обсадения пристанищен град. В публикация в Telegram тя заяви, че "всичко е много сложно, хаотично, бавно и, разбира се, нечестно" от руска страна.
Още: Папа Франциск: "Молете се за мен"
Още: Руснаци срещу инфлацията: Ето какво купуват
Украинските власти се опитват да евакуират хора от Мариупол по време на целия конфликт, като според Украйна хуманитарните усилия често са били отменяни поради липса на руско сътрудничество.
Как се развива войната в Украйна - следете на живо тук.
Верешчук заяви, че обстрелът в близост до един от пунктовете за събиране на евакуирани хора в града е принудил Украйна да затвори хуманитарния коридор към Запорожие. Тя добави: "Няма да се откажем да се опитваме да ви изведем оттам! Дръжте се!".
Още: Буданов: Русия спира в края на 2025 г., защото няма сили. Данни за украинските оръжия (ВИДЕО)
Още: "Нова Ялта": от какво се опасяват в Източна Европа
Украйна се надяваше да евакуира 6000 души в сряда, но едва около 80 души успяха да стигнат до контролираната от Украйна област Запорожие. Украинските власти изчисляват, че в момента в Мариупол са блокирани 100 000 души.
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Отново: Руснаците разстреляха предали се украински войници (ВИДЕО)
Още: Зеленски: САЩ искат да върнем помощта им със 100% надценка